Ogłoszenie

Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną i wprowadzonym lockdownem, Biuro Spółdzielni w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wstrzymuje aktualizację kart wjazdowych.
Po zniesieniu lockdownu, poinformujemy Państwa o wznowieniu aktualizacji kart wjazdu.

Bezpłatne maseczki

Ruszyła akcja rozdawania bezpłatnych maseczek ochronnych dla mieszkańców Pragi Południe. Mieszkańcy Gocławia przy ul.Meissnera 5 (przed Biblioteką) w godzinach 9.00-17.00 mogą odebrać maseczki chirurgiczne, które zostały przekazane Warszawie przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Maseczki zostały wyprodukowane w Polsce, w marcu 2021 r. Termin ważności wynosi 48 miesięcy. Akcja trwa do wyczerpania zapasów.

Warszawa rozpoczyna budowę III linii metra

Powstanie III linia metra. Taką decyzję podjął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Już w najbliższy czwartek, na jego wniosek, Rada Miasta ma zdecydować o przesunięciu środków na pierwszy etap prac.

Trzecia linia będzie poprowadzona z istniejącej już stacji Stadion Narodowy, która od początku planowana była jako węzeł przesiadkowy. Stąd pociągi tunelem wyruszą na kolejne stacje, które powstaną w pierwszym etapie inwestycji: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Gocław (skrzyżowanie ul.Fieldorfa z ul.Bora-Komorowskiego). Mają one powstać do 2028 r.

III linia metra
Mapa stacji III lini metra w Warszawie

Jak poinformowano, linia M3 zaplanowana jest z myślą o 180 tysiącach osób mieszkających na Pradze-Południe. "Metro zapewni również sprawną obsługę komunikacyjną dużych osiedli - Gocławia, Grochowa i Kamionka. Dzięki temu mieszkańcy drugiej - pod względem liczby mieszkańców - dzielnicy Warszawy będą mogli dotrzeć do centrum miasta już w ok.17 min. Z pierwszego odcinka linii M3 w ciągu doby korzystać będzie ponad 315 tys. pasażerów. W samym tylko szczycie porannym będzie to ponad 26 tys. osób" - podało miasto.

Więcej informacji na stronie https://www.metro.waw.pl/aktualnosci/warszawa-rozpoczyna-budowe-trzeciej-linii-metra

Przeglądaj wcześniejsze - Aktualności

Zmiana systemu wjazdu na Osiedle Wilga 2000

Realizując liczne wnioski mieszkańców Spółdzielni składanych do Walnego Zgromadzenia Członków w latach poprzednich, Rada Nadzorcza przyjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia inwestycji polegającej na kompleksowej modernizacji systemu wjazdu na Osiedle „Wilga 2000”. Modernizacja systemu polegać będzie na wprowadzeniu wjazdu na Osiedle poprzez odczyt tablic rejestracyjnych i pętlę zamkniętą.

Czytaj dalej

Szczepienia przeciw COVID-19

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się prawdopodobnie już w połowie stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. Poniżej prezentujemy listę placówek w których będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 na Gocławiu.

Czytaj dalej

Drugi termin przeglądu instalacji gazowej i wentylacyjnej

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wilga 2000” informuje, że w dniu 28 i 29 grudnia 2020 r. w godz.8.00–13.00 oraz 16.00–20.00 będzie dokonywany DRUGI przegląd instalacji gazowej i wentylacyjnej w lokalach mieszkalnych, użytkowych i garażach.
Osoby, u których nie był przeprowadzony przegląd proszone są o kontakt do firmy dokonującej sprawdzenia instalacji: 602 240 525 w dniu 28 lub 29 grudnia do godziny 12:00

Czytaj dalej

W mrozy pomoc potrzebna natychmiast

Niskie temperatury i zimowa aura bywają przyczyną tragedii. Niestety, przypadki zamarznięcia ludzi dotyczą nie tylko osób bezdomnych. Dla tych ostatnich jesień, zima i wczesna wiosna to najtrudniejszy czas funkcjonowania. Niewiele potrzeba, by słabo okryty i niedożywiony organizm błyskawicznie się wychłodził. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących czy nazbyt długo siedzących bądź zbyt lekko ubranych w stosunku do panujących warunków atmosferycznych

Czytaj dalej

      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13       Przeglądasz: 1 / 13