Podziękowania "Okulary dla Afryki"

Szanowni Mieszkańcy,

Zarząd oraz pracownicy Spółdzielni bardzo dziękują za czynny udział w zbiórce „Okulary dla Afryki”. Dzięki Państwa zaangażowaniu zebraliśmy 104 pary okularów, w tym:

 • 78 par okularów korekcyjnych;
 • 26 par okularów przeciwsłonecznych.
 • Doceniamy Państwa wkład oraz liczymy na udział w kolejnych zbiórkach.

Pożegnanie Lata

15.09.2019 r. godz.14.00 - W Parku nad Balatonem!

Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy zaprasza wszystkich mieszkańców Pragi-Południe na Pożegnanie Lata na Pradze-Południe, które odbędzie się 15 września w Parku nad Balatonem.

  W programie wydarzenia są:
 • Piknik rodzinny z darmowymi atrakcjami (np. spotkanie z "Alpakami z zielonych traw", dmuchańce, wata, popcorn, trening z UKS Niedźwiadek, pokaz gimnastyki artystycznej Ajsedora, malowanie buziek, fotobudka)
 • Trening dla ciała i umysłu z Qczajem o godz. 16.00.
 • Poczęstunek w formie grilla od godz. 17.30.
 • Koncerty, na scenie wystąpią Baranovski oraz Marysia Sadowska z zespołem.

Organizatorami pikniku są Urząd Dzielnicy Praga-Południe, Centrum Promocji Kultury oraz Radio Kolor.

Okulary dla Afryki

Zbieramy okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne

Licznik wody

Zbiórka używanych okularów Okulary dla Afryki! Wolontariusze Fundacji Okuliści dla Afryki podczas misji na Czarnym Lądzie badają wzrok osobom, które nie mają takiej możliwości na co dzień. Wizyta u specjalisty oznacza daleką wyprawę, do tego dochodzą koszty wizyty i okularów. Większość osób po prostu na to nie stać :(

Dlatego! Kilka razy w roku pakują Mobilną Klinikę (sprzęt, okulary, leki) w ogromne walizki i ruszają w miejsca, o których świat zdaje się nie pamiętać...
Ich pacjenci bardzo często potrzebują okularów, żeby dobrze widzieć. Jeśli w Twoim domu w szufladzie, w kredensie a może w szafie leżą dawno zapomniane i nikomu niepotrzebne okulary - spakuj je do paczki i daj mi drugie życie! Okulary można wysyłać w czasie trwania zbiórki do 30 września 2019.

  Przed ich oddaniem najpierw:
 • sprawdź, czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy,
 • wyczyść okulary wodą z płynem do mycia naczyń – w Afryce jest problem z wodą, nie ma jak wyczyścić ich na miejscu,
 • opisz moce (jeśli znasz) swoich okularów - oddzielnie oko prawe (OP) i oko lewe (OL), najlepiej na małej karteczce dołączonej do okularów. Jeśli nie znasz – nie szkodzi, przed wysyłką zostaną sprawdzone we współpracujących salonach optycznych,
 • zapakuj okulary do małego (najtańszego) woreczka foliowego, nie wiąż woreczka, bo w trakcie pracy w terenie okuliści nie mogą tracić czasu na odwiązywanie woreczków przy 100 osobach czekających w kolejce do badania. Nie chcą też ich rozrywać, bo te woreczki stanowią później substytut futerału na okulary – są cennym dodatkiem. Futerały niestety są ciężkie i zajmują dużo miejsca, a podczas pakowania walizek na misje liczy się każdy gram i każdy milimetr.

  Tak przygotowane okulary można zostawić na naszym osiedlu:

 • w biurze spółdzielni (w godzinach pracy)
 • w wystawionych w tym celu kartonach na klatkach schodowych oznaczonych „Okulary dla Afryki”
 • Zbiórka odbędzie się w terminie do 30.09.2019r.

Przeglądaj wcześniejsze - Aktualności

VI Nocny 4F Półmaraton Praski

W sobotę, 31 sierpnia 2019r. o godz. 20.30 odbędzie się VI Nocny 4F Półmaraton Praski - największy bieg w Warszawie o nocnym charakterze. Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa wiodącą głównymi arteriami Pragi Południe, czyli warunki idealne do biegu!

Czytaj dalej

Kino Letnie nad Balatonem

W środę, 3 lipca 2019 roku obędzie się pierwszy seans kina plenerowego w Parku nad Balatonem. Seanse odbywać się będą w każdą środę aż do końca wakacji o godzinie 21:30 w lipcu oraz 21:00 w sierpniu 2019 roku. Wstęp bezpłatny.

Czytaj dalej

WZC 2019

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Wilga 2000” zwołuje na dzień 27 czerwca 2019 roku na godz. 18.00 Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „WILGA 2000”
Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 312 przy ul.Umińskiego 12.

Czytaj dalej

Wybory Rad Nieruchomości

Szanowni Państwo, w związku z upływem kadencji dotychczasowych Rad Nieruchomości zapraszamy wszystkich członków na zebrania mieszkańców w celu wyboru Rady Nieruchomości na następną trzyletnią kadencję na lata 2019–2022.
Zebrania odbywać się będą w Sali samorządowej w budynku przy ul.Burzyńskiego 5.

Czytaj dalej

< 1 2 3 4 5 6 7 > strona: 1 z 7