System pobierania opłat

Szanowni Państwo,
od dnia 14 września br. włączony zostanie system pobierania opłat, od osób które nie mają uprawnień do bezpłatnego przebywania na terenie Osiedla.

Osoby, które jeszcze nie zaktualizowały karty, proszone są o zgłoszenie się do Spółdzielni.

  Na podstawie dotychczasowych doświadczeń z wjazdem, zamieszczamy poniżej przydatne informacje:
 1. Zawsze prosimy posiadać przy sobie kartę wjazdu, na wypadek awarii kamer lub szlabanów.
 2. W przypadku podniesionych szlabanów, przy wjeździe oraz wyjeździe należy zawsze przyłożyć kartę wjazdu do czytnika. System jest zamknięty, zatem musi odnotować np. wyjazd pojazdu. Gdy system nie odnotuje wyjazdu, nie wpuści samochodu na Osiedle, gdyż w jego danych samochód nadal "pozostaje na Osiedlu".
 3. Nie wolno zamieniać i przekazywać kart wjazdu tj.:
  • jeżeli posiadają Państwo 2 karty i do każdej został przypisany konkretny samochód, należy stosować kartę przypisaną do danego pojazdu;
  • jeżeli wjadą Państwo na Osiedle samochodem, to na kartę przypisaną do Państwa samochodu, nie ma możliwości wprowadzenia innego pojazdu.
 4. Przy wjeździe lub wyjeździe prosimy o zachowanie, co najmniej 2 metrów odstępu od samochodu przed Państwem. Zawsze należy poczekać, aż szlabany całkowicie opadną po przejechaniu samochodu przed nami, w innym przypadku istnieje prawdopodobieństwo, że system nie odnotuje Państwa wyjazdu, a to spowoduje zablokowanie możliwości wjazdu na Osiedle.
 5. Jeżeli na zarejestrowany samochód, system nie otworzy automatycznie szlabanów, prosimy o przyłożenie karty wjazdu, konkretnie do czytnika oznaczonego poniższym symbolem:
 6. Jeżeli system przy wyjeździe naliczy opłatę, należy ją uregulować. Ochrona w takim przypadku, nie może otwierać szlabanu.
  Jeżeli wg. Państwa opłata została naliczona niezasadnie, wówczas należy złożyć do Spółdzielni reklamację z dokładnym opisem sytuacji. W przypadku zasadności reklamacji, kwota zostanie Państwu zwrócona.
 7. Ochrona nie będzie miała uprawnień do wpuszczania samochodów na teren Osiedla.
 8. Ochrona nie będzie miała uprawnień do wypuszczenia samochodów z Osiedla w przypadku naliczenia opłaty.
 9. Prosimy wszystkich mieszkańców o zapoznanie się z Regulaminem systemu wjazdu na Osiedle, który znajduje się na stronach internetowych Spółdzielni i stosowanie jego postanowień.
 10. Wszystkie szlabany są objęte monitoringiem. W przypadku uszkodzenia szlabanów, interweniuje policja oraz zewnętrzny patrol interwencyjny ochrony.

W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą.

Maksymalna opłata śmieciowa

W związku nowelizacją przez Sejm ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Rada Warszawy musi przygotować nową uchwałę o gospodarowaniu odpadami. Równocześnie czeka na uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który wcześniej ją uchylił.

Zgodnie z nowelą opłata śmieciowa przy metodzie "od wody" nie będzie mogła być wyższa niż 7,8 procent przeciętnego miesięcznego dochodu na jedną osobę za gospodarstwo domowe (ok.150 zł.).

Od 1 lipca zmiana systemu wjazdu

Szanowni Państwo,
Spółdzielnia Mieszkaniowa ”Wilga 2000” uprzejmie informuje, że Rada Nadzorcza uchwaliła nowy Regulamin korzystania z dróg wewnętrznych Osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej „Wilga 2000” w Warszawie. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2021 r. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Spółdzielni oraz w wersji papierowej w Biurze.

Przypominamy, że nowy system wjazdu obowiązuje od dnia 1 lipca 2021. r. Przez pierwsze dni, system będzie w fazie testowej. Po tym okresie, osoby które nie zaktualizują kart, będą wjeżdżać na teren Osiedla ODPŁATNIE.

UWAGA! Osoby, które zaktualizowały kartę, ignorują komunikat: „Zbliż kartę do czytnika” pojawiający się na ekranie przy wjeździe.

Przeglądaj wcześniejsze - Aktualności

Informacja funkcjonalna - wjazd na Osiedle

Szanowni Państwo, jak planowaliśmy od dnia 1 lipca 2021 r. włączamy nowy system wjazdu. Planujemy, że przez pierwsze dni, system będzie w fazie testowej. Z momentem zamontowania przy wjeździe tablic informacyjnych dotyczących wjazdu, system rozpocznie działanie na zasadach opisanych poniżej, a szczegółowo uregulowanych w Regulaminie wjazdu.

Czytaj dalej

Budżet partycypacyjny 2022

Już za rok będzie to możliwe, jeżeli zagłosujesz! Ruszyło głosowanie na projekty z budżetu partycypacyjnego. Głosować można do 30 czerwca br. na stronie miasta stołecznego Warszawy.
Bardzo zachęcamy do głosowania na projekt Park dla aktywnych. Drzewa, alejki i ławki. Pumptrack dla rowerów, hulajnóg i rolek. Ścieżka zdrowia, street workout. Zielony Gocław i Grochów, który będzie służył dzieciom i młodzieży z naszego Osiedla.

Czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody ciepłej

Jak informuję firma Veolia Energia Warszawa S.A. w rejonie ul.Rechniewskiego z uwagi na awarię sieci przesyłowej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła do podgrzanie ciepłej wody użytkowej. Usuwanie awarii ma potrwać do dnia 18 czerwca br. do godz. 01.00.

Czytaj dalej

Wyjaśnienia w sprawie naliczenia opłat za śmieci

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami w sprawie opłat za śmieci, uprzejmie wyjaśniamy że sposób wyliczenia i wysokości opłat jest całkowicie niezależny od Spółdzielni. Spółdzielnia zarówno w przypadku podatku od nieruchomości, jak i opłat za śmieci, pełni jedynie funkcję przekaźnika opłaty między mieszkańcami, a Urzędem m.st. Warszawy.

Czytaj dalej

      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15       Przeglądasz: 1 / 15