Tramwaj na Gocław

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z krakowską firmą "Progreg" - projektantem prawie 4-kilometrowej trasy tramwajowej na Gocław. Dokumentacja ma powstać w ciągu dziewięciu miesięcy. Budowa trasy mogłaby rozpocząć się już w przyszłym roku.

Łączna długość trasy wynosić będzie 3,6 km. Zaplanowano siedem przystanków. Torowisko ma zostać poprowadzone wzdłuż Kanału Wystawowego. Dodatkowo, wzdłuż torowiska powstanie droga, dzięki czemu w trakcie prac będzie można skorzystać z rozwiązań specustawy drogowej, ułatwiającej proces pozyskiwania gruntów. Trasa Łazienkowska w miejscu skrzyżowania z tramwajem zostanie przebudowana i poprowadzona w wykopie. Na Gocławiu torowisko zostanie położone w pasie dzielącym ul. Bora-Komorowskiego i zakończy się na obecnej pętli autobusowej.

Na pełną realizację zamówienia – z nadzorem autorskim – przewidziano 1709 dni, czyli ponad 4,5 roku. Budowa, jak wynika ze wcześniejszych wypowiedzi, jest zaplanowana na lata 2021-2023.

Jak informują Tramwaje Warszawskie, czas przejazdu całej trasy z Gocławia do stacji metra Centrum zajmie ok. 20 minut. Tramwaje mają kursować co ok. 4 minuty.

Tramwaj na Gocław
Tramwaj na Gocław
Żródło: https://tw.waw.pl/2020/01/20/tramwaj-na-goclaw-pierwsza-umowa

Segregacja śmieci 2020

Nowe zasady segregacji śmieci w Warszawie obowiązują już od początku stycznia 2020 r. Jedną z głównych zmian jest wprowadzenie podziału segregacji odpadów na 5 frakcji: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, bio, odpady zmieszane. Nowe zasady w Warszawie wprowadzane są stopniowo: jeżeli od 1 stycznia w altanie stoi 5 pojemników, to segregujemy według nowych zasad. Jeśli tylko 3 - to segregujemy według dotychczasowego systemu.

Szczegółowe informacje dotyczące segregacji śmieci w Warszawie i nowe zasady można znaleźć m.in. na stronie internetowej czysta.um.warszawa.pl. W ramach portalu internetowego "Segreguj na 5" dostępna jest specjalna wyszukiwarka, dzięki której można sprawdzić, do której kategorii przypisać dane odpady.

  Frakcje i oznaczenia

 • Papier - kolor pojemników lub naklejek informacyjnych oraz worków - niebieski
 • Metale i tworzywa sztuczne - kolor pojemników lub naklejek informacyjnych oraz worków - żółty
 • Szkło - kolor pojemników lub naklejek informacyjnych oraz worków - zielony
 • Bio - (z gospodarstw domowych) - kolor pojemników lub naklejek informacyjnych oraz worków - brązowy
 • Odpady zmieszane - kolor pojemników lub naklejek informacyjnych oraz worków - czarny
 • Dodatkowo:
 • Odpady zielone - kolor worków lub naklejek informacyjnych - szary
 • Odpady wielkogabarytowe - kolor dowolnie wybrany za wyjątkiem kolorów określonych powyżej

Wielki Finał już 12 stycznia, dlatego wszystkie ręce na pokład!

Już 12 stycznia odbędzie się jedno z największych i najważniejszych wydarzeń charytatywnych i kulturalnych: 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Ukoronowaniem Finału na Gocławiu ma być pokaz laserowy - Światełko do nieba, w Parku nad Balatonem. Start pokazu zaplanowano na godzinę 20.00. Nie może Was zabraknąć!

  Pozostałe wydarzenia:

 • Siedziba Hufca ZHP Warszawa Praga-Południe ul. Samolotowa 2
  • 11.00-17.00 Escape Room (o każdej pełnej godzinie)
  • 11.00-12.00 Kącik plastyczny dla dzieci
  • 12.30-13.30 Kosmetyki DIY
  • 14.00-15.00 Warsztaty "Las w słoiku"
  • 16.00-17.00 Pierwsza pomoc w praktyce.
 • W siedzibie Domu Kultury "PROM" przy ul.Bruselskiej 23 o godzinie 20.30 odbędzie się licytacja charytatywna.
WOŚP Praga-Południe
WOŚP Praga-Południe

Przeglądaj wcześniejsze - Aktualności

Warszawska zbiórka choinek

Rozpoczęła się zbiórka poświątecznych, naturalnych choinek realizowana w ramach akcji „Ciepło z natury”. Organizatorami jest m.st. Warszawa oraz firma Segromet Sp. z o.o. Choinki należy wystawić w miejscu gromadzenia odpadów wielkogabarytowych 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru.

Czytaj dalej

Zimowy Narodowy 2019/2020

Płyta PGE Narodowego po raz siódmy zamieniła się w Zimowe Miasteczko. Powróciły lodowiska, górka lodowa i curling. Na najmłodszych czekają poranki z nauką na jazdy na łyżwach w formie zabawy, z kolei na starszych w każdy weekend imprezy z najlepszymi DJ-ami. Podczas ubiegłorocznej edycji, udział w wydarzeniu wzięło ponad 550 tys. wielbicieli zimowych wrażeń. Zimowy Narodowy potrwa od 30 listopada 2019 do 8 marca 2020 roku.

Czytaj dalej

Podwyżki opłat za śmieci

W dniu 12.12.2019 r. stołeczni radni uchwalili nowe stawki opłat za odbiór odpadów. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych będą płacić od gospodarstwa, co miesiąc 65 zł, a zamieszkujący domy jednorodzinne 94 zł. Ryczałt to pierwszy etap nowego naliczania opłat. Osoby w trudnej sytuacji finansowej otrzymają wsparcie.

Czytaj dalej

II termin przeglądów przewodów kominowych

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Wilga 2000" informuje, że firma EM-GAZ Zakład gazowo-kominiarski tel. 796 151 273, 795 152 881 dokonuje przeglądów przewodów kominowych oraz instalacji gazowej na terenie Osiedla. II termin przeglądów przewodów kominowych oraz instalacji gazowe odbywać się będzie w dniach 26 i 27 listopada 2019 r. w godz. 15.00 – 21.00.
Prosimy o obecność w lokalach tych Państwa, którzy nie mogli być obecni w I terminie.

Czytaj dalej

      1 2 3 4 5 6 7 8       Przeglądasz: 1 / 8