Remonty w lokalu

Przypominamy o zachowywaniu zasad postępowania podczas prac remontowych prowadzonych w lokalach przez właścicieli i najemców. Przede wszystkim prosimy o zachowanie czystości na klatkach schodowych, niewrzucanie gruzu i innych odpadów budowlanych do pojemników śmieciowych oraz prowadzenie prac uciążliwych z zachowaniem godzin ciszy nocnej.

Biały montaż zaliczany jest do odpadów budowlanych. Sprzęt RTV i AGD należy oddawać w specjalnie do tego wyznaczonych punktach przez Miasto Stołeczne Warszawa.
Nieruchomości, w których właściciele lub najemcy niezgodnie z przepisami pozostawiają odpady budowlane lub sprzęt RTV i AGD w lub obok komór śmietnikowych, obciążane są dodatkowymi kosztami wywozu tych śmieci.

Przypominamy, że prace należy wykonywać w sposób który nie naruszy konstrukcji budynku, a w szczególności stropów. Ponadto istnieje zakaz ingerencji w ściany nośne.

Roboty w zakresie ścian działowych należy prowadzić pod nadzorem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi. Po wyburzeniu należy dostarczyć do Spółdzielni rzut lokalu z naniesionymi wprowadzonymi zmianami w ścianach działowych wraz z potwierdzeniem (podpisem) na rzucie osoby która roboty nadzorowała (osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia budowlane).

W przypadku prac, które łączą się z ingerencją w części wspólne budynku wymagane jest uzyskanie w urzędzie miejskim pozwolenia na budowę. Te prace, to na przykład przebudowa lub budowa nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, gazowej w pionach głównych oraz instalacji elektrycznej, jeśli zmienione mają być jej parametry. Żeby uzyskać pozwolenie urzędu trzeba dysponować wstępną zgodą Spółdzielni (zarządcy). Dlatego w każdym przypadku bieg sprawy rozpoczyna się od złożenia u nas pisemnej informacji.
Wydanie zgody na wnioskowany zakres robót często sprowadza się do pisemnego określenia warunków technicznych ich wykonania oraz obowiązków z tym związanych. Postępowanie zależy od tego, jak skomplikowany ma być remont. W zależności od zakresu prac może to być projekt techniczny, podpisany przez osobę z uprawnieniami projektowymi, czy architektonicznymi, bądź tylko schemat, czy szkic obrazujący przebudowę, sporządzony przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi. Jeśli projekty są zgodne z nadrzędnymi przepisami, to wydajemy wstępną zgodę na ich realizację i wskazanie, czy należy zwrócić się do urzędu miasta po decyzję lub pozwolenie na budowę, czy wystarczy zgłosić tam roboty nie wymagające takiego pozwolenia. Ponieważ zakresów remontów jest tak wiele, jak mieszkań, w których są wykonywane, to nie ma standardowych warunków ich wykonania, każda zgoda z podanymi warunkami dostosowana jest do konkretnego wniosku mieszkańca.