System pobierania opłat

Szanowni Państwo,
od dnia 14 września br. włączony zostanie system pobierania opłat, od osób które nie mają uprawnień do bezpłatnego przebywania na terenie Osiedla.

Osoby, które jeszcze nie zaktualizowały karty, proszone są o zgłoszenie się do Spółdzielni.

  Na podstawie dotychczasowych doświadczeń z wjazdem, zamieszczamy poniżej przydatne informacje:
 1. Zawsze prosimy posiadać przy sobie kartę wjazdu, na wypadek awarii kamer lub szlabanów.
 2. W przypadku podniesionych szlabanów, przy wjeździe oraz wyjeździe należy zawsze przyłożyć kartę wjazdu do czytnika. System jest zamknięty, zatem musi odnotować np. wyjazd pojazdu. Gdy system nie odnotuje wyjazdu, nie wpuści samochodu na Osiedle, gdyż w jego danych samochód nadal "pozostaje na Osiedlu".
 3. Nie wolno zamieniać i przekazywać kart wjazdu tj.:
  • jeżeli posiadają Państwo 2 karty i do każdej został przypisany konkretny samochód, należy stosować kartę przypisaną do danego pojazdu;
  • jeżeli wjadą Państwo na Osiedle samochodem, to na kartę przypisaną do Państwa samochodu, nie ma możliwości wprowadzenia innego pojazdu.
 4. Przy wjeździe lub wyjeździe prosimy o zachowanie, co najmniej 2 metrów odstępu od samochodu przed Państwem. Zawsze należy poczekać, aż szlabany całkowicie opadną po przejechaniu samochodu przed nami, w innym przypadku istnieje prawdopodobieństwo, że system nie odnotuje Państwa wyjazdu, a to spowoduje zablokowanie możliwości wjazdu na Osiedle.
 5. Jeżeli na zarejestrowany samochód, system nie otworzy automatycznie szlabanów, prosimy o przyłożenie karty wjazdu, konkretnie do czytnika oznaczonego poniższym symbolem:
 6. Jeżeli system przy wyjeździe naliczy opłatę, należy ją uregulować. Ochrona w takim przypadku, nie może otwierać szlabanu.
  Jeżeli wg. Państwa opłata została naliczona niezasadnie, wówczas należy złożyć do Spółdzielni reklamację z dokładnym opisem sytuacji. W przypadku zasadności reklamacji, kwota zostanie Państwu zwrócona.
 7. Ochrona nie będzie miała uprawnień do wpuszczania samochodów na teren Osiedla.
 8. Ochrona nie będzie miała uprawnień do wypuszczenia samochodów z Osiedla w przypadku naliczenia opłaty.
 9. Prosimy wszystkich mieszkańców o zapoznanie się z Regulaminem systemu wjazdu na Osiedle, który znajduje się na stronach internetowych Spółdzielni i stosowanie jego postanowień.
 10. Wszystkie szlabany są objęte monitoringiem. W przypadku uszkodzenia szlabanów, interweniuje policja oraz zewnętrzny patrol interwencyjny ochrony.

W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą.